Menu
 

Petek Temizliği Hangi Durumlarda Yapılmalı

      Petek temizleme işlemi peteklerin içerisindeki  tortulaşmış suyun temizlenmesi amacı ile yapılmaktadır. İçerisinde kireç ve tortular bulunan kirli su kombinin pompasının zayıflamasına sebep olacağı gibi eşanjör tıkanmaları , filtre tıkanmaları gibi arızalara sebep olmaktadır. Bu durumlar sizlere ciddi masraflar açabilmektedir. Bu durumların yaşanmaması için ortalama 5 yılda bir petek temizlik işlemi yapılması gerekmektedir. Petek temizliği bir arıza giderme işlemi değil arızanın oluşmaması için yapılması gereken işlemdir.

    Peteklerinizde ısıtma sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Kombi peteklerinin alt üst arasındaki ısı farkı ciddi oranda olabilir. Bu durumlar peteklerin içerisindeki pislikleren kaynaklanıyor olabilir ya da kombinizin pompalaması zayıf olabilir. Petek temizliği bu tip arızalar oluşmadan önce yapılması gereken bir bakım işlemidir.

PETEK TEMİZLİĞİ ARIZA OLUŞMAMASI, ISI SORUNU YAŞANMAMASI İÇİN YAPILAN İŞLEMDİR.

NOT: Peteklerde oluşan ısınma arızası petek temizliği ile düzelmez ise kombinizin sirkülasyon pompası zarar görmüş olabilir. Bu durumda pompanız değişmesi gerekebilir. Bu tip sorunların yaşanmaması için kombinizin yıllık periyodik bakımlarını aksatmayıp , petek temizliğini ısınma sorunları yaşanmadan önce yaptırınız.

Bize Yazın

Sorularınız mı var? Bilgilerinizi iletin yardımcı olmak için sizinle iletişime geçelim.

Bize Yazın

Petek Temizliği Nedir

Petek temizliği hakkında bilgi edinmek ve kalorifer temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında ön bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz

Petek Temizliği

Kombi Arıza Çözüm

Joomla! 2.5 and Joomla! 3.x- Get more

KAÇ –Kombi Arıza Çözüm’ merkezimizi arayarak;

  • Güvenilir özel servis talep edebilir,
  • Size yakın servisin iletişim bilgilerine ulaşabilir,
  • Telefonla destek talebinde bulunabilir,
  • Karşılaştığınız teknik problemlerde yardım alabilir,
  • Ürünlerin kullanım, aksesuar, montaj ve teknik bilgilerini öğrenebilir,
  • Sadece bir telefonla servis kaydı oluşturabilir.

Tüm işlemleriniz için 0545 834 94 94 den bize ulaşabilirsiniz.

Go to top